Berlinben, a forgalmas Alexanderplatzon egy automatát helyeztek el, melyből mindössze 2 euróért lehetett pólót vásárolni.
Amikor azonban a vásárlók bedobták a pénzt, az automata egy videót vetített le, melyben azoknak a nőknek a sorsával szembesítették őket, akik távoli országokban ezeket az olcsó ruhákat varrják, napi 16 órát dolgoznak, 13 centes (vagyis alig 40 forintos) órabérért.
Végül feltették a kérdést a vevőknek, hogy még mindig meg akarják-e vásárolni a pólót, vagy inkább jótékony célra adományozzák a bedobott pénzt. Nézd meg, hogyan reagáltak!
(Forrás: nlcafe.hu)
Érdekesnek találtad? Akkor ne felejtsd el megosztani!



