-Mert viszonylag egyszerű, sokkal egészségesebb, mint a boltban kapható deók, hiszen, ma már tudjuk, hogy méreganyagokat tartalmaznak, leginkább nehézfémeket. Legismertebb ilyen alkotóanyag az alumínium só, amelynek a kutatások szerint köze van a mellrák kialakulásához.
-Mert a bolti eltömíti a pórusokat, így gátolva az izzadást.
-Mert még az olyan dezodorokban is, amiben nincs alumínium, lehetnek káros anyagok. Többek között parabének, propilénglikol, triklozán, sodium lauryl sulfate, szintetikus illatanyagok.
Tudni kell azonban, hogy bár igyekszünk elnyomni, az izzadás nem káros, hanem egészséges. Ha nem izzadnánk, túlzottan felhalmozódnának szervezetünkben a salakanyagok. A bőr a legnagyobb szervünk, és az izzadással eltávoznak a méreganyagok, beindul a nyirokrendszer, amelynek fő feladata, hogy kiválassza a test szöveteiből a káros anyagokat, majd kivezesse. Emellett javítja a vérkeringést, felgyorsítja az anyagcserét, szebbé teszi a bőrt. Nagy melegben az izzadással hűti vissza a test saját magát. Ezért a teltebbek jobban izzadnak, hiszen nekik nagyobb testet kell visszahűteniük, mint egy karcsú embernek. Fontos, hogy ha bármilyen okból fokozottan izzadunk, fogyasszunk megfelelő mennyiségű folyadékot. Maga az izzadtság nem kellemetlen szagú, csak a benne lévő olajos összetevő az, de az is csak akkor, ha a baktériumok elkezdik lebontani. A testszag nagy mértékben függ táplálkozásunktól, attól, milyen lelkiállapotban vagyunk éppen, például egy stresszhelyzetben jobban verejtékezünk, mint nyugalmi állapotban.
Íme a recept:
Ha házi dezodor készítésére adjuk a fejünket, amellett, hogy kiélhetjük az alkotás örömét, garantáltan vegyszermentes kencénk lesz. Hagyja lélegezni a bőrt, az összetevők nagy része pedig megtalálható otthon, így fillérekből kihozható.
Szerezzünk be :
- kókuszolajat vagy shea vajat,
- kukoricakeményítőt vagy rizslisztet,
- szódabikarbónát,
- teafaolajat,és más illóolajokat(pl:levendula, narancs, citrom).
Keverjünk össze négy-öt evőkanál kókuszolajat vagy megolvasztott shea vajat ugyanennyi rizsliszttel vagy kukoricakeményítővel. Ha a kókuszolaj hűvösebb időben megszilárdul, azt is meg kell olvasztani. Az olajat és a vajat akár vegyíthetjük is. Keverjük simára, majd adjuk hozzá a teafaolajat. Erre a baktériumölő hatás miatt van szükség. Végül tegyük bele a szódabikarbónát,keverjük egyenletesre, és már mehet is egy tégelybe!Használjuk, és legyünk türelmesek, amíg a bőr hozzászokik az egészségesebb alternatívához.
Muszka Evelin