Molnár V. Attila botanikus, a Debreceni Egyetem TTK Növénytani Tanszékének munkatársa az orchideák és más ritka és veszélyeztetett növények rendszertanával és ökológiájával foglalkozik. Blogján rendszeresen nyomon követi a természet szépségeit, így például az év vadvirága választást is.
A botanikus a nyár folyamán internetes szavazást kezdeményezett blogján „Melyik növénynemzetségnek van a legszebb hangzású magyar neve?” címmel. Mint írta:
A magyar nép nyelvi leleményének, valamint nyelvújító elődeink találékonyságának hála bővelkedünk kifejező és szép hangzású növénynevekben.
A szavazás első részében összegyűjtötte az olvasók által javasolt jelölteket, összesen 32-t.
Ezekre lehetett szavazni egy hónapon át. Minden növény kapott szavazatot, míg végül a szoros versenyt
a völgycsillag nyerte (36%),

második a tündérfátyol (35%),

harmadik pedig a holdviola (24%) lett.

(Forrás: sokszinuvidek.24.hu)
Ne felejtsd el megosztani, hogy másokhoz is eljusson!



